Nes. – Ameland kreeg vandaag bezoek van een reportage team van “Vandaag de Dag”. Ze bezochten het eiland om een item te maken, welke waarschijnlijk morgenochtend wordt uitgezonden. Het ochtendprogramma bezocht het eiland naar aanleiding van het onderstaande bericht in de Ameland Internet Krant geplaatst op 22 maart
Politie Ameland waarschuwt voor afsluiten woningen en schuren.
Nes. – De politie van Ameland geeft via haar twitter-account een begrijpelijk, maar opmerkelijk bericht uit. Waar vroeger de achterdeur van de Amelanders nooit werd afgesloten, is dit tegenwoordig wel nodig. Recente inbraken, zoals op het Vakantiepark Klein Vaarwater en ook in Hollum, geven aan dat de “goede ouwe tijd” voorbij is. Hoewel de toevloed van ” vreemden” wel van invloed is, de waarschuwing om af te sluiten geldt helaas toch echt wel voor het gehele jaar.
Het bedoelde twitterbericht:
Politie Ameland @Politie_Ameland
Toeristenstroom komt langzaam op gang. Sluit uw woning en schuur af! Laat uw bezit geen makkelijke prooi worden voor insluipers.
Vandaagdedag zend uit tussen 7:00 en 9:00 uur ‘s morgens op Nederland 1. Later meer in de Ameland Internet Krant – http://www.ameland. -
M.E. Spoelstra
maart 28, 2012
Een ‘mooi’ item van Vandaag de Dag! Voor twee verschillende soorten mensen opmerkelijk:
- Voor Amelanders vanwege het feit dat de knop om moet en de deuren (helaas) op slot moeten.
- Voor niet-eilanders vanwege het feit dat de aanname vaak is dat er op Ameland niks gebeurd op gebied van criminaliteit, maar anderzijds omdat mensen zich nooit bewust waren van het feit dat op Ameland tot voor kort in principe alles open kon blijven.
Nu is het alleen nog hopen dat met behulp van de heersende sociale ‘controle’ en de kleine gemeenschap de criminaliteit zo veel mogelijk beperkt blijft. Wellicht houdt dergelijke media aandacht al de boeven op afstand.