Nes. – Vanavond was er rond de maan een kring te zien. De oude volksspreuk luidt: “Een kring om de maan, zal in regen vergaan”. Dat zal morgen kunnen kloppen. De weersverwachtingen voor dinsdag 3 januari zijn zeer ontstuimig. We mogen dinsdagmorgen een storm verwachten met windkracht 9 met daarin uitschieters tot een windkracht 11. De harde wind zal komende dagen aanhouden. Daarbij valt vooral dinsdagochtend veel regen. Tijdens het hoogwater van 5:26 uur op 4 januari wordt een peil verwacht van 2.40 meter NAP. Dit kan problemen geven met geparkeerde auto’s op de veerdam.
Wat is nu zo’n kring rondom de maan. Officiel heten ze halo’s en vooral zichtbaar als de maan hoog aan de hemel staat. Meestal ziet de halo er grijswit uit. Ze worden vaak gezien als de voorbode van regen, maar dit is niet altijd waar. De kring om de maan wijst wel op de aanwezigheid van dunne cirro-stratuswolken. Dit zijn dunne wolken hoog in de atmosfeer. Die wolken bestaan uit ijskristallen vanwege het zo hoog in de atmosfeer erg koud is. De kring om de maan kan vrij groot zijn, zodat je de halo goed kunt waarnemen.
jacoba bruin de boer
januari 2, 2012
ondergetekende heeft van overlevering wat genoemde volksspreuk betreft altijd gehoord :
een kring om de maan , dat zal wel gaan . maar een kring om de zon , daar huilen vrouwen en kinderen om.
jacoba bruin de boer
januari 3, 2012
volgens mij luidt de oude volksspreuk : een kring om de maan , dat zal wel gaan , maar een kring om de zon , daar huilen vrouwen en kinderen om.